
Kada ste novovopečena mama, postoji mnoštvo uzbudljivih prvih stvari koje doživljavate sa svojom bebom. Od njenog prvog osmeha do prvog puzanja, ovi trenuci se čvrsto urezuju u vaše pamćenje. Možda je jedan od najuzbudljivijih trenutaka sa kojima se mame susreću onaj kada njihova beba ili malo dete stekne svog prvog prijatelja. Bez obzira da li se ovo novo prijateljstvo razvilo u parku/igralištu koje često posećujete ili u obdaništu, možda ćete se zapitati da li je vreme da zakažete zajedničko druženje kako biste pomogli da novo prijateljstvo vašeg deteta cveta.
Neki ljudi veruju da su sastanci za igru usmereni na mame i na negovanje njihovog prijateljstva sa drugim majkama. Ali, to se ne odnosi nužno na sve. Neke mame su zaista zainteresovane da svojoj deci daju prostora za druženje sa drugom decom koja su otprilike istih godina. Znamo da bebe i mala deca postižu određene prekretnice do određenog uzrasta, ali hajde da pogledamo jednu od prednosti njihovog smeštanja u društveno okruženje. Što više dozvoljavate svom detetu da komunicira sa drugima, ono će sve više i bolje učiti kako da se pravilno izražava.
Kada deca napune 18 meseci, ona se sve više uključuju u igru. Zabavno je posmatrati ih sa strane, jer možete početi da primećujete kako njihova mašta raste.
Ako niste sigurni kako da zakažete sastanke za igru kao novopečena mama, evo nekoliko brzih i lakih saveta.
Nađite se u neutralnom ili poznatom okruženju
Kada prvi put predstavljate ideju o sastancima za igru, odabir lokacije koja je neutralna ili poznata će pomoći da se svi osećaju prijatno. Pošto mlađa deca obično počinju da obraćaju pažnju na svoju okolinu u određenom uzrastu, bolje je da ih smestite u okruženje u kojem su ranije bili i osećaju se lagodno.
Napravite druženje jedan-na-jedan
Iako je možda primamljivo da zakažete druženje koji se sastoji od više male dece, prvo dajte svom detetu priliku da komunicira sa samo jednim detetom. Ovo pomaže deci da se prilagode na viđanje svog prijatelja van vrtića ili privatnih časova. Takođe smanjuje mogućnost da se deca osete preopterećeno.
Budite prisutni
Ovo je posebno važno ako je to prvo druženje vašeg deteta ili ako je dete još uvek malo. Iako sastanci za igru pomažu deci da postanu nezavisnija, ona i dalje mogu tražiti validaciju od svojih roditelja. Važno je da svom detetu date do znanja da, dok mu dajete prostor za igru, vi ćete biti tu ako mu budete potrebni.
Neka sastanci budu kratki
Kada imate mlađu decu, najbolje je da ih ne opterećujete višesatnom socijalizacijom (tj. duže od jednog do dva sata). Jedan od načina da vam pomognemo da odlučite koliko dugo ćete se posvetiti sastanku je da razmislite o tome kako vaše dete reaguje kada ste u drugim društvenim okruženjima. Na primer, ako ste odsutni od kuće vikendom duže od nekoliko sati, obratite pažnju na raspoloženje vašeg deteta. Ako postane razdražljivo jer mu se spava, možda nije dobra ideja da vreme za igru pređe njegov prag tolerancije.
Sa druge strane, sastanci za igru su odličan način da negujete prijateljstvo vašeg deteta i pomognete u izgradnji njegovih veština socijalizacije. Viđanja ne moraju da budu preterano česta, niti moraju da uključuju odlazak u igraonicu. Deca se raduju i najmanjim stvarima. Sastanak u parku sa igralištem ili malim potokom dovoljan je da oba deteta budu angažovana i okupirana jedno drugim, kao i onime što ih u tom trenutku okružuje.

MamaMe
Pouzdani saveti, preporuke za bezbedne, inovativne i trendi brendove visokog kvaliteta. Naši čitaoci su moderni, urbani, modno i ekološki osvešćeni roditelji koji prate trendove, prefinjenog ukusa, daju prednost organskim i prirodnijim brendovima visokog kvaliteta i dobrog dizajna.